Haber

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın BM’deki konuşmasının manipüle edildiğini bildirdi

Cumhurbaşkanlığı İrtibat Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, bazı sosyal medya hesaplarındaki görüntülerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir konuşmasının kesilerek bağlam dışına çıkarıldığının belirlendiğini duyurdu.

Merkezden yapılan açıklamada, görüntülerin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurul Salonu’nda 78. Genel Kurul görüşmeleri sırasında yaptığı konuşmadan alındığı belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

“Cumhurbaşkanımız konuşmasında şunları söyledi: ‘Dünyanın güvenliğini, barışını ve refahını sağlamaktan sorumlu kurumları Birleşmiş Milletler öncülüğünde hızla yeniden yapılandırmalıyız. Tüm kökenleri temsil edebilecek küresel bir yönetim mimarisi inşa etmeliyiz, Coğrafyası ve demografisiyle dünyadaki inanç ve kültürler. Bunun sonucunda tüm kalbimizle bir birlik içindeyiz.” Dünyanın 5’ten büyük olduğunu, daha adil bir dünyanın mümkün olduğunu bir kez daha söylüyoruz.’ İfadelerini kullandı.

‘Coğrafyası ve demografisiyle dünyadaki tüm kökenleri, inançları ve kültürleri temsil edebilen küresel bir yönetim mimarisi inşa etmeliyiz.’ Manipülasyon, parçanın çıkarılmasıyla yapılır. “Cumhurbaşkanımızın daveti BM gibi kuruluşların daha kapsayıcı olmasıyla ilgili.”

pamukkale-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu